SIO Anonymous
XVIII Olimpiada Informatyczna - I etap, Wiadomości

Koniec I etapu coraz bliżej
Autor: Jakub Radoszewski, 2010-11-12 12:10:08
Poprzez SIO można zgłaszać rozwiązania do 12:00 w południe 15 listopada. Przez następne 12 godzin (do północy) można jeszcze wysyłać rozwiązania pocztą poleconą na adres:

Olimpiada Informatyczna
Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów
ul. Nowogrodzka 73
02-006 Warszawa
tel. (0-22) 626-83-90

Przesyłka powinna zawierać nośnik ze spisem treści i programami źródłowymi oraz wypełniony formularz rejestracyjny.

Nie ujawniaj swoich rozwiązań przed północą 16 listopada. Ktoś może wysłać Twój program pocztą poleconą! Wtedy obaj zostaniecie zdyskwalifikowani.

Kilka dobrych rad:

  • Nie wysyłaj do nas pracy e-mailem. Skasujemy taki e-mail bezlitośnie.
  • Nie wysyłaj nam pocztą wydruków kodów programu, nie mamy zamiaru przepisywać ich do komputera.
  • Polecamy używanie opcji wysyłki programów pocztą zwykłą jako ostateczności. Co roku dużo przesłanych w ten sposób rozwiązań nie kompiluje się za pomocą regulaminowych kompilatorów (np. używa zabronionych plików nagłówkowych i modułów) albo zawiera usterki uniemożliwiające zdobycie jakichkolwiek punktów (np. zbędne wypisywanie). Po zakończeniu I etapu nie będziemy pozwalali na żadne, nawet najdrobniejsze, poprawki w kodach.

Jednocześnie przypominam postanowienia Zasad Organizacji Zawodów:

Komitet Główny nie ponosi odpowiedzialności za brak możliwości przekazania rozwiązań przez Internet w sytuacji nadmiernego obciążenia lub awarii SIO. Odbiór przesyłki zostanie potwierdzony przez SIO zwrotnym listem elektronicznym (prosimy o zachowanie tego listu). Brak potwierdzenia może oznaczać, że rozwiązanie nie zostało poprawnie zarejestrowane. W tym przypadku zawodnik powinien przesłać swoje rozwiązanie przesyłką poleconą za pośrednictwem zwykłej poczty.

Ze względu na ochronę poufności rozwiązań (żeby się komuś nie wypsło), w poniedziałek 15 listopada na około 24 godziny zamkniemy dział Forum. Także opcja Test programu będzie niedostępna w poniedziałek 15 listopada.

High School Programming League
Autor: Jakub Radoszewski, 2010-11-12 10:03:56
Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji międzynarodowego konkursu programistycznego: "High School Programming League" organizowanego na platformie SPOJ. Wszystkie treści konkursowe dostępne są w dwóch językach: polskim i angielskim, a uczestnictwo jest bezpłatne. Już teraz można się zarejestrować, zapoznać z systemem i rozwiązywać pierwsze zadania. Oficjalna strona konkursu: hs.spoj.pl.

Konkurs SKI
Autor: Konrad Gołuchowski, 2010-10-28 22:50:00
Instytut Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Urząd Miasta Wrocławia serdecznie zapraszają do udziału w Spontanicznym Konkursie Informatycznym, który odbędzie się w dniach 27 października -7 listopada 2010.

Konkurs poprzedza zawody Central European Regional Contest (CERC 2010), które odbędą się we Wrocławiu w dniach 19-21 listopada 2010. Zawody CERC są jednym z etapów ogólnoświatowych eliminacji najważniejszych akademickich zawodów drużynowych w programowaniu – ACM Collegiate Programming Contest.

Nasz konkurs organizowany jest z myślą o uczniach szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, choć wystartować może w nich każdy. Dla uczniów, którzy okażą się najlepsi w klasyfikacji indywidualnej, przewidziane są atrakcyjne nagrody. Ponadto szkoły, których uczniowie najlepiej zaprezentują się w zawodach, zostaną zaproszone do wystawienia swoich reprezentacji na zawody CERC 2010. Będzie to niepowtarzalną okazją, by zmierzyć się z najlepszymi drużynami z Europy Środkowej i przy okazji, a może przede wszystkim, poczuć atmosferę wielkich zawodów o międzynarodowym zasięgu.

20MB wejścia w opcji "Test programu"
Autor: Arkadiusz Betkier, 2010-10-25 16:07:30
Aby umożliwić testowanie programów na dużych danych wejściowych, zwiększyliśmy limit na rozmiar pliku wejściowego ze 100kB na 20MB.

W związku z tym zresetowaliśmy też wszystkim liczniki zgłoszeń w opcji "Test programu".

COCI 2010/2011
Autor: Marcin Kubica, 2010-10-21 12:53:08
Rusza kolejna edycja Croatian Open Competition in Informatics 2010/2011. Pierwsza runda już w najbliższą sobotę o 15 (13:00 UTC). Szczegóły na http://www.hsin.hr/coci/.

Testy "ocen" dla 64-bitowego Windowsa
Autor: Szymon Acedański, 2010-10-19 00:47:04
W Przydatnych zasobach pojawiła się paczka z testami "ocen", która powinna działać zarówno na 32-bitowych, jak i 64-bitowych Windowsach.

Opcja "Test programu"
Autor: Szymon Acedański, 2010-10-18 08:54:19
Wzorem lat ubiegłych uruchomiliśmy opcję Test programu, dzięki której każdy z zawodników może uruchamiać swój program na samodzielnie przygotowanych danych wejściowych.

Proszę jednak zwrócić uwagę, że komunikat OK nie oznacza w tym przypadku, że wynik jest na pewno poprawny, a jedynie informuje, że program zakończył działanie w ustawionym limicie czasowym dla tej opcji, a także zmieścił się w limicie pamięci umieszczonym w treści zadania.

Każdy z zawodników może użyć opcji Test programu po 10 razy dla każdego zadania.

Zaczynamy
Autor: Arkadiusz Betkier, 2010-10-18 00:00:00
W tym roku w pierwszym etapie jest do rozwiązania pięć zadań: Rozwiązania można zgłaszać do 15 listopada.
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.oi.edu.pl.

Aby wziąć udział w Olimpiadzie, musisz mieć konto w serwisie SIO.
Jeśli go jeszcze nie posiadasz, załóż je.

W dziale Pytania możesz poprosić organizatorów o wyjaśnienie wątpliwości.
Niektóre odpowiedzi są publiczne, więc zanim zadasz pytanie, upewnij się, że nie ma jeszcze na nie odpowiedzi.
Nie zapomnij też dokładnie sprawdzić, czy odpowiedź nie znajduje się w Przepisach lub treści zadania.

Powodzenia!

Godzina rozpoczęcia
Autor: Szymon Acedański, 2010-10-17 15:05:00
Drodzy Olimpijczycy,

jeśli zastanawiacie się, o której godzinie będą dostępne zadania, to spieszymy z informacją, że pojawią się one już o północy.

Organizatorzypoprz    

SIO, 2020-07-05 08:03:30