SIO Anonymous
XVII Olimpiada Informatyczna, Etap 1, Wiadomości

Zawody FallSpot 11-17 października
Autor: Jakub Radoszewski, 2010-10-06 22:25:47
Poniżej zamieszczamy ogłoszenie o konkursie organizowanym przez Wrocławski Portal Informatyczny. Dobra rozgrzewka przed I etapem XVIII OI.

Wszystkich młodych programistów zapraszamy do rozpoczęcia kolejnego sezonu zawodów informatycznych konkursem FallSpot!

Zawody tradycyjnie kierujemy do wszystkich zainteresowanych uczniów, ze szczególnym uwzględnieniem średniozaawansowych oraz tych, którzy w algorytmice stawiają pierwsze kroki. Tygodniowa rywalizacja to kolejna już okazja do zdobycia konkursowego doświadczenia, nowych umiejętności i atrakcyjnych upominków.

Wzorem poprzednich edycji przygotowaliśmy około 10 zadań, które podzieliliśmy na trzy rundy o rosnącym poziomie trudności. Po zakończeniu każdej z nich będziemy publikować aktualny ranking oraz omówienia wzorcowych rozwiązań.

Szczegółowe informacje informacje można znaleźć na stronie http://spot.informatyka.wroc.pl

Zapraszamy i życzymy powodzenia!

Wrocławski Portal Informatyczny ( http://www.informatyka.wroc.pl ).

Zawody SpringSpot 31 maja - 6 czerwca
Autor: Jakub Radoszewski, 2010-05-28 12:17:36
Poniżej zamieszczamy ogłoszenie o konkursie organizowanym przez Wrocławski Portal Informatyczny ( www.informatyka.wroc.pl ):

Wszystkich młodych programistów zapraszamy do udziału w konkursie SpringSpot! Zawody kierujemy zarówno do początkujących, jak i zaawansowanych. Tygodniowa rywalizacja to kolejna już okazja do zdobycia konkursowego doświadczenia, nowych umiejętności i atrakcyjnych upominków.

Wzorem poprzedniej edycji przygotowaliśmy około 10 zadań, które podzieliliśmy na trzy rundy o rosnącym poziomie trudności. Po zakończeniu każdej z nich będziemy publikować aktualny ranking oraz omówienia wzorcowych rozwiązań. Dla najlepszych zawodników są przewidziane nagrody rzeczowe, będą też nagrody-niespodzianki i możliwość wylosowania upominków.

Szczegółowe informacje informacje można znaleźć na stronie http://spot.informatyka.wroc.pl .

Zapraszamy i życzymy powodzenia!

Kwalifikacja do finału
Autor: Szymon Acedański, 2010-02-26 11:44:03
Komitet Główny postanowił zakwalifikować do finału wszystkich zawodników, którzy w II etapie uzyskali co najmniej 62 pkt.

Zakwalifikowanym serdecznie gratulujemy!

Zawody programistyczne CoolSpot 1-7 marca
Autor: Jakub Radoszewski, 2010-02-23 19:14:30
Poniżej zamieszczamy ogłoszenie o konkursie organizowanym przez Wrocławski Portal Informatyczny ( www.informatyka.wroc.pl ):

Wszystkim młodym programistom niezależnie od poziomu zaawansowania proponujemy pożegnanie zimy tygodniowym konkursem informatycznym.

Wzorem poprzedniej edycji przygotowaliśmy dla Was około 10 zadań, które podzieliliśmy na trzy rundy o rosnącym poziomie trudności. Dodatkową atrakcją są nagrody, które w tej edycji można zdobyć na trzy sposoby.

Chcemy, abyście wynieśli z zawodów jak najwięcej nowych umiejętności, dlatego po zakończeniu każdej rundy opublikujemy omówienia wzorcowych rozwiązań każdego z zadań.

Szczegółowe informacje informacje znajdziecie na stronie http://spot.informatyka.wroc.pl .

Zapraszamy i życzymy powodzenia!

Deadline24
Autor: Szymon Acedański, 2010-02-12 12:30:42
Politechnika Śląska oraz firma Future Processing mają zaszczyt po raz drugi zaprosić wszystkich programistów - pasjonatów na 24-godzinny maraton programistyczny!

Czy potrafisz zmierzyć się z trudnym zadaniem programistycznym i wraz ze swoim zespołem opracować dobre rozwiązanie? A jeśli masz na to jedynie 24 godziny? Możesz wykorzystać wszystko co przyniesiesz ze sobą.

Zapraszamy do rejestracji zespoły 3-osobowe w dowolnym wieku.

Ostateczny termin rejestracji upływa 3 marca, eliminacje odbędą się 6 marca w godzinach 9:00 - 14:00, a finał w dniach 6-7 kwietnia 2010 (wtorek-środa po Świętach Wielkanocnych) na wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Łączna wartość nagród przewidzianych w konkursie to ponad 5000 zł!

Szczegóły: http://www.deadline24.pl

MOKIP contest
Autor: Szymon Acedański, 2010-02-04 21:11:11
Międzyszkolne Olimpijskie Kółko Informatyczna Pika zaprasza wszystkich na konkurs treningowy przed II etapem Olimpiady Informatycznej.

Termin: 6 lutego godz. 10:00

Zainteresowanych zapraszamy do śledzenia strony MOKIPu: mokip.wikidot.com, tam pojawią się szczegółowe informacje.

I etap XVII na MAIN-ie
Autor: Jakub Radoszewski, 2009-12-15 15:36:06
W serwisie MAIN pojawiły się zadania z I etapu XVII OI. Limity generalnie zgodne z oryginalnymi, ale rozbieżność wyników w stosunku do tych z SIO nie może być podstawą do reklamacji na OI.

Reklamacje
Autor: Jakub Radoszewski, 2009-12-11 23:18:19
Przy wszystkich pytaniach zawierających reklamacje umieściłem informacje o decyzji Komitetu Głównego OI w sprawie reklamacji. Jeżeli przy jakimś pytaniu zapomniałem to uczynić, to proszę o informację (przez dział Pytania). Przypominam, że na mocy regulaminu, "Decyzje Komitetu we wszystkich sprawach dotyczących przebiegu i wyników zawodów są ostateczne".

Forum cd.
Autor: Jakub Radoszewski, 2009-12-11 20:44:00
Odblokowaliśmy dział Forum. Zapowiadamy, że wszelkie wypowiedzi niecenzuralne będą usuwane z Forum, z informacją do szkoły.

Forum
Autor: Jakub Radoszewski, 2009-12-11 20:02:31
Muszę przyznać, iż jestem bardzo zasmucony wątkiem, który dzisiaj rozwinął się w dziale Forum. Wypowiedzi w nim występujące były wyjątkowo niestosowne, by nie rzec: miejscami skandaliczne. Wątek został usunięty, a Forum - tymczasowo zablokowane.

Jeżeli chodzi o ranking, to pojawi się on najszybciej, jak tylko się da. Ostateczny próg już jest znany, więc każdy zawodnik wie już, czy został zakwalifikowany, czy nie.

Próg
Autor: Jakub Radoszewski, 2009-12-11 13:40:38
Próg do II etapu XVII OI wynosi 201 punktów. Gratulujemy zakwalifikowanym!

Niebieskie książeczki XVI OI
Autor: Jakub Radoszewski, 2009-12-02 12:42:01
Informujemy, że w połowie grudnia będą wysyłane (pocztą zwykłą) do wszystkich uczestników I etapu materiały przygotowane przez Olimpiadę Informatyczną i firmę Asseco Poland. Wśród nich znajdzie się Niebieska książeczka XVI OI. Sugeruję zatem, żeby wszyscy zawodnicy upewnili się, czy wpisali poprawny adres zamieszkania w SIO.

Wstępne wyniki
Autor: Szymon Acedański, 2009-11-30 00:05:41
Wstępne wyniki oceny już są dostępne (patrz pozycja Moje wyniki w menu).

Wszelkie uwagi oraz reklamacje prosimy zgłaszać przez dział Pytania. Tam też można się odwoływać od propozycji dyskwalifikacji. Zgodnie z regulaminem reklamacje można składać do 4 grudnia włącznie.

Testy użyte do ostatecznej oceny można pobrać z Przydatnych zasobów.

Olimpijskie Kółka Informatyczne na Śląsku
Autor: Szymon Acedański, 2009-11-25 00:02:52
W Katowicach, w VIII LO działa Międzyszkolne Olimpijskie Kółko Informatyczne Pika z osobnymi grupami dla stawiających pierwsze kroki i dla zaawansowanych. W V LO w Gliwicach działa kółko dla początkujących. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie mokip.wikidot.com.

Zapraszamy wszystkich uczestników Olimpiady i nie tylko.
Zespół MOKIPu

2 tygodnie przerwy
Autor: Jakub Radoszewski, 2009-11-17 00:46:12
Odblokowaliśmy niniejszym dział Forum.

Teraz w zawodach OI następuje dwutygodniowa przerwa, a w poniedziałek 30 listopada pojawią się wstępne wyniki wraz z testami i będzie możliwość zgłaszania reklamacji (przez dział Pytania).

Konkurs informatyczny FallSpot, 23-29.11
Autor: Jakub Radoszewski, 2009-11-17 00:15:24
Wszystkich młodych programistów zapraszamy do udziału w nowym konkursie informatycznym FallSpot. Do rozwiązania będzie 10 zadań podzielonych na trzy rundy. Doskonała okazja do podniesienia swoich umiejętności i wygrania cennych nagród!

Wszelkie informacje znajdują się na stronie spot.informatyka.wroc.pl. Uwaga: konkurs jest prowadzony za pośrednictwem Wrocławskiego Portalu Informatycznego, w związku z czym ma wspólne menu z całym Portalem. Materiały związane z konkursem umieszczone są w kategorii FallSpot.

Zapraszamy, i życzymy powodzenia!

---
 Wrocławski Portal Informatyczny (www.informatyka.wroc.pl)

Problemy z kompilacją w SIO
Autor: Jakub Radoszewski, 2009-11-15 23:29:13
W godzinach od 23:16:33 do 0:00:00 wystąpił problem z kompilatorem w systemie sprawdzającym. Zgłoszenia przysłane w podanych godzinach zostały ponownie ocenione i nie liczą się do limitu zgłoszeń.

Opcja "Test programu" będzie dostępna do 1:00:00.

Formularz rejestracyjny
Autor: Jakub Radoszewski, 2009-11-14 00:32:39
W przypadku wysyłania rozwiązań zwykłą pocztą, należy do nich załączyć wypełniony formularz rejestracyjny, dostępny tutaj. W formularzu koniecznie należy podać swój identyfikator z SIO.

Zbliża się koniec I etapu
Autor: Szymon Acedański, 2009-11-12 21:13:25
Poprzez SIO można zgłaszać rozwiązania do 12:00 w południe 16 listopada. Przez następne 12 godzin (do północy) można jeszcze wysyłać rozwiązania pocztą poleconą na adres:

Olimpiada Informatyczna
Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów
ul. Nowogrodzka 73
02-006 Warszawa
tel. (0-22) 626-83-90

Nie ujawniaj swoich rozwiązań przed północą 17 listopada. Ktoś może wysłać Twój program pocztą poleconą! Wtedy obaj zostaniecie zdyskwalifikowani.

Nie wysyłaj do nas pracy e-mailem. Skasujemy taki e-mail bezlitośnie.

Jednocześnie przypominam postanowienia Zasad Organizacji Zawodów:

Komitet Główny nie ponosi odpowiedzialności za brak możliwości przekazania rozwiązań przez witrynę w sytuacji nadmiernego obciążenia lub awarii serwisu. Odbiór przesyłki zostanie potwierdzony przez Komitet Główny zwrotnym listem elektronicznym (prosimy o zachowanie tego listu). Brak potwierdzenia może oznaczać, że rozwiązanie nie zostało poprawnie zarejestrowane. W tym przypadku zawodnik powinien przesłać swoje rozwiązanie przesyłką poleconą za pośrednictwem zwykłej poczty.

Ze względu na ochronę poufności rozwiązań (żeby się komuś nie wypsło), zamkniemy dział Forum na około 24 godziny.

Także opcja Test programu będzie niedostępna w poniedziałek 16 listopada.

Ponowna ocena zadania Korale
Autor: Szymon Acedański, 2009-10-31 10:44:33
Do programu sprawdzającego poprawność odpowiedzi w zadaniu Korale wkradł się błąd. Ocena przebiega już na poprawionym programie. Wszystkie zgłoszenia tego zadania zostaną ponownie ocenione.

Ponadto zwiększyliśmy limit liczby zgłoszeń każdego zadania do 20.    nast

ZALOGUJ SIĘ
Login:
Hasło:

SIO, 2021-01-19 22:11:31