SIO Anonymous
XX Olimpiada Informatyczna - I etap, Wiadomości

Wyniki punktowe III etapu
Autor: Szymon Acedański, 2013-03-18 16:32:09
Zawodnicy III etapu mogą zobaczyć swoje szczegółowe raporty na SIO2.

Próg
Autor: Szymon Acedański, 2013-02-22 12:16:10
Komitet Główny postanowił zakwalifikować do zawodów III stopnia wszystkich, którzy uzyskali w II etapie co najmniej 140 p. Gratulujemy!

Wstępne pełne wyniki
Autor: Maciej Matraszek, 2013-02-14 19:00:42

Wstępne wyniki oceny na wszystkich testach są już dostępne w SIO2 pod adresem http://oioioi.dasie.mimuw.edu.pl/. Testy użyte do ostatecznej oceny znajdują się w zakładce Pliki.

Wszelkie uwagi oraz reklamacje będzie można zgłaszać od jutra na wyżej wymienionej stronie w zakładce Reklamacje. Zgodnie z regulaminem, reklamacje można składać do 19 lutego do godziny 20:00.

Konta zakwalifikowanych do II etapu...
Autor: Michał Adamczyk, 2013-02-11 12:11:32
... już nie są zablokowane. Podczas zawodów zostaniecie zalogowani automatycznie.

Zadania z I etapu w MAIN-ie
Autor: Jakub Radoszewski, 2012-12-22 22:30:00
W serwisie MAIN pojawiły się zadania z I etapu XX OI. Przypominamy, że wyniki punktowe uzyskane w serwisie MAIN nie mogą być podstawą do reklamacji na OI.

Ranking I etapu
Autor: Jakub Radoszewski, 2012-12-07 17:10:34
W witrynie Olimpiady pojawiła się już lista zawodników zakwalifikowanych do II etapu. Decyzje Komitetu Głównego Olimpiady dotyczące reklamacji pojawią się w dziale "Pytania" do końca weekendu.

Uwaga: z przyczyn technicznych opublikowany został ranking sprzed decyzji Komitetu Głównego Olimpiady o uznaniu niektórych prac za niesamodzielne. Osoby, które w wyniku decyzji Komitetu zostały zdyskwalifikowane, zostały poinformowane o tym fakcie indywidualnie.

Próg do II etapu
Autor: Jakub Radoszewski, 2012-12-07 12:52:31
Komitet Główny przyjął następujący próg do II etapu: 128 punktów. Zakwalifikowanym gratulujemy!!!

Niebieska książeczka XIX OI
Autor: Jakub Radoszewski, 2012-12-05 08:17:55
W międzyczasie pojawiła się wersja elektroniczna książeczki XIX OI. Na stronie http://oi.edu.pl są również dostępne testy i rozwiązania wzorcowe do zadań.

Wstępne wyniki
Autor: Michał Adamczyk, 2012-11-23 16:00:00
Wstępne wyniki oceny już są dostępne (patrz pozycja Moje wyniki w menu).

Wszelkie uwagi oraz reklamacje prosimy zgłaszać przez dział Pytania. Tam też można się odwoływać od propozycji dyskwalifikacji. Zgodnie z regulaminem reklamacje można składać do 30 listopada włącznie.

Dostępne są już także testy użyte do ostatecznej oceny - można je pobrać z Przydatnych zasobów.

Potyczki Algorytmiczne 2012
Autor: Jakub Radoszewski, 2012-11-14 22:00:51
20 listopada rozpoczyna się ósma edycja Potyczek Algorytmicznych, konkursu programistycznego organizowanego przez Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Sponsorem zawodów jest firma Google.

Zawody składać się będą z sześciu rund i potrwają do 27 listopada. W tym roku nowość: uczniowie liceów i gimnazjów mogą startować w dwu- lub trzyosobowych zespołach. Do wygrania ponad 300 koszulek i atrakcyjne nagrody ufundowane przez Google.

Rejestracja zostanie otwarta 17 listopada. Zapraszamy na stronę zawodów oraz profil Potyczek na Facebooku.

I etap XX OI zakończony
Autor: Michał Adamczyk, 2012-11-13 01:00:00
Zakończył się już I etap XX Olimpiady Informatycznej. Gratulujemy wszystkim zaciętej walki z tegorocznymi niełatwymi, wyzywającymi intelektualnie zadaniami.

Forum zostało odblokowane.

Przypominamy punkty Zasad organizacji zawodów dotyczące wyników i reklamacji:

Od 26.11.2012 r. poprzez SIO każdy zawodnik będzie mógł zapoznać się ze wstępną oceną swojej pracy.

Do 30.11.2012 r. (włącznie) poprzez SIO każdy zawodnik będzie mógł zgłaszać uwagi do wstępnej oceny swoich rozwiązań. Reklamacji nie podlega jednak dobór testów, limitów czasowych, kompilatorów i sposobu oceny. Reklamacje złożone po 30.11.2012 r. nie będą rozpatrywane.

Ogłoszenie wyników I etapu w witrynie Olimpiady - 7 grudnia 2012 r. godz. 20.00

Już wkrótce zakończenie I etapu
Autor: Michał Adamczyk, 2012-11-10 03:45:00
Przez SIO można zgłaszać rozwiązania do 12:00 w południe 12 listopada. Przez następne 12 godzin (do północy) można jeszcze wysyłać rozwiązania pocztą poleconą na adres:

Olimpiada Informatyczna
Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów
ul. Nowogrodzka 73
02-006 Warszawa
tel. (0-22) 626-83-90

Przesyłka powinna zawierać nośnik ze spisem treści i programami źródłowymi oraz wypełniony formularz rejestracyjny.

Nie ujawniaj swoich rozwiązań przed północą 13 listopada. Ktoś może wysłać Twój program pocztą poleconą! Wtedy obaj zostaniecie zdyskwalifikowani.

Kilka dobrych rad:

  • Nie wysyłaj do nas pracy e-mailem. Skasujemy taki e-mail bezlitośnie.
  • Nie wysyłaj nam pocztą wydruków kodów programu, nie mamy zamiaru przepisywać ich do komputera.
  • Nie przynoś rozwiązań osobiście do siedziby Olimpiady. Portier może Cię nie polubić albo zgubić rozwiązania gdzieś po drodze.
  • Polecamy używanie opcji wysyłki programów pocztą zwykłą jako ostateczności. Co roku dużo przesłanych w ten sposób rozwiązań nie kompiluje się za pomocą regulaminowych kompilatorów (np. używa zabronionych plików nagłówkowych i modułów) albo zawiera usterki uniemożliwiające zdobycie jakichkolwiek punktów (np. zbędne wypisywanie). Po zakończeniu I etapu nie będziemy pozwalali na żadne, nawet najdrobniejsze, poprawki w kodach.

Jednocześnie przypominam postanowienia Zasad Organizacji Zawodów:

Komitet Główny nie ponosi odpowiedzialności za brak możliwości przekazania rozwiązań przez Internet w sytuacji nadmiernego obciążenia lub awarii SIO. Odbiór przesyłki zostanie potwierdzony przez SIO zwrotnym listem elektronicznym (prosimy o zachowanie tego listu). Brak potwierdzenia może oznaczać, że rozwiązanie nie zostało poprawnie zarejestrowane. W tym przypadku zawodnik powinien przesłać swoje rozwiązanie przesyłką poleconą za pośrednictwem zwykłej poczty.

Ze względu na ochronę poufności rozwiązań (żeby się komuś nie wypsło), w poniedziałek 12 listopada na około 24 godziny zamkniemy dział Forum. Także opcja Test programu będzie niedostępna w poniedziałek 12 listopada.

Nie ma testów "ocen"
Autor: Jakub Radoszewski, 2012-10-15 00:00:01
W tym roku rezygnujemy z udostępniania dodatkowych testów ocen, jak to miało miejsce w ubiegłych latach. Testy te były zazwyczaj wysoce nieskomplikowane i nie dawały nadmiernej pewności co do poprawności rozwiązania. W paczkach "ocen" znajdują się testy przykładowe opisane w treści zadania, można także dokładać do nich własne testy. Polecamy także opcję Test programu, która pozwala przetestować działanie rozwiązania na dowolnym teście (uwaga: system nie sprawdza poprawności wyjścia programu!).

Gorąco zachęcamy wszystkich zawodników do dokładnego przetestowania swoich rozwiązań. Warto m.in. sprawdzić, jak rozwiązania zachowują się na dużych testach (które można wygenerować sobie za pomocą osobnego programu). Więcej wskazówek jak testować swoje rozwiązania znajduje się w zakładce Jak testować? w witrynie Olimpiady.

Zaczynamy!
Autor: Michał Adamczyk, 2012-10-15 00:00:00
W tym roku w pierwszym etapie jest do rozwiązania pięć zadań: Rozwiązania można zgłaszać do 12 listopada.
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.oi.edu.pl.

Aby wziąć udział w Olimpiadzie, musisz mieć konto w serwisie SIO.
Jeśli go jeszcze nie posiadasz, załóż je.

W dziale Pytania możesz poprosić organizatorów o wyjaśnienie wątpliwości. Niektóre odpowiedzi są publiczne, więc zanim zadasz pytanie, upewnij się, że nie ma jeszcze na nie odpowiedzi. Nie zapomnij też dokładnie sprawdzić, czy odpowiedź nie znajduje się w Zasadach lub treści zadania.

Przypominamy, że od zeszłego roku programy oceniane są w specjalnie przygotowanym środowisku testowym. Zawodnicy pragnący uruchomić programy w tym środowisku na komputerze lokalnym znajdują odpowiednią instrukcję pod tym adresem.

Powodzenia!

XX Olimpiada Informatyczna
Autor: Michał Adamczyk, 2012-10-12 02:00:00
Serdecznie zapraszamy do udziału w jubileuszowej XX edycji Olimpiady Informatycznej.

W tym roku pierwszy etap rozpocznie się już 15 października tradycyjnie o północy. Informacje o zawodach znajdują się na stronie Olimpiady Informatycznej. Tam też można znaleźć materiały pomagające w zorientowaniu się, jak wystartować.

Jeśli nie posiadasz konta w serwisie SIO, możesz je już założyć. Jeśli masz do nas jakieś pytania, użyj opcji Pytania po lewej stronie (po uprzednim zalogowaniu się).

Przed wzięciem udziału w Olimpiadzie gorąco zachęcamy do zapoznania się z Zasadami organizacji zawodów

Powodzenia!
Organizatorzy


ZALOGUJ SIĘ
Login:
Hasło:

SIO, 2021-01-19 23:11:28